دسته‌ها
متن مناسبتی

تبریک روز ولنتاین 2020

خواص دارویی و گیاهی

تبریک روز ولنتاین 2020
تبریک روز ولنتاین 2020

آداب و رسوم

تاریخ روز ولنتاین –  ولنتاین 2020 و سپندارمذگان (روز عشق ایرانی)
– 14 فوریه (25 بهمن ) مصادف با روز ولنتاین
– 29 بهمن مصادف با جشن سپندارمذگان، روز عشق ایرانی

———————————————

روز ولنتاین

تبریک روز ولنتاین 2020

روز ولنتاین، (روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی) در فرهنگ مسیحی سده‌های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه) برگزار می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس ولنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. روز ولنتاین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.

افسانه ولنتاین
تاریخچه کامل و دقیق ولنتاین در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته‌است. امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌است که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشته‌اند که همگی به قتل رسیده‌اند، به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگوئی تاریخچه این آئین دارند.
طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد.

 

والنتین قدیس و مریدانش

 

افسانه دیگر می‌گوید شاید کشیش والنتین به علت نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان کشته شده باشد. مطابق یک افسانه، کشیش وانتین خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستین کارت ولنتاین را خود او قبل از مرگش برای آن دختر فرستاد و در آن نوشت «از طرف والنتین تو».

 

پیشینهٔ تاریخی ولنتاین
کشیش ولنتاین احتمالاً زمانی حدود سال ۲۷۰ میلادی به قتل رسیده‌است. در حالی که برخی بر این رأیند که روز ولنتاین، سالگرد مرگ یا به خاکسپاری والنتین است، گروه دیگر معتقدند کلیسای کاتولیک به منظور مسیحی سازی یک سنت باستانی و مشرکانه لوپرکالیا که در روم مرسوم بوده، این تاریخ را برگزیده‌است. تا اواخر قرن پنجم میلادی در امپراتوری روم جشن لوپرکالیا بمناسبت باروری برگزار می‌شد. در سال ۴۹۸ میلادی، پاپ ژلازیوس یکم برگزاری جشن لوپرکالیا را ممنوع کرد. وی روز ۱۴ فوریه را به عنوان روز ولنتاین اعلام کرد، تا با اعمال مشرکانه مقابله کند.

 

در سده‌های میانه اروپا، بخصوص در انگلستان و فرانسه، والنتین یکی از محبوب ترین قدیسان بوده‌است. بخصوص همزمانی شروع جفت گیری پرندگان با روز ولنتاین، این باور را که روز ولنتاین بواقع روز عشاق است، تشدید کرد.

 

قدیمی ترین یادبود والنتین که امروز در دست می‌باشد، مربوط به چارلز، دوک اورلئان است. وی که در پی شکست در نبرد اجینکورت در برج لندن زندانی بود نامه‌ای را در سال ۱۴۱۵ برای معشوقه‌اش نوشت که اکنون در مجموعه دستنویس‌های کتابخانه بریتانیایی نگهداری می‌شود.

شهرهای منسوب به والنتین قدیس
بر اساس باورهای کنونی، بقایای والنتین قدیس که در سده ۱۹ میلادی در قبرستانی باستانی در ایتالیا کشف شد هم‌اکنون در سه شهر رم، دوبلین و گلاسگو نگهداری می‌شود. بخشی از این بقایا پس از انتقال به یک تابوت طلایی توسط پاپ گرِگوری شانزدهم به کلیسای کاتولیک وایت فرایر در دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند اهدا شد. بخش دیگری از این بقایا که گفته می‌شود شامل استخوان‌های والنتین قدیس است توسط یک خانواده متمول فرانسوی در سده نوزدهم به کلیسای فرانسیس مقدس در شهر گلاسگو در اسکاتلند منتقل شد.

 

خارج از حلقه‌های مذهبی از مردم عادی کمتر کسی از وجود این بقایا در شهر اطلاع داشت تا اینکه در سال ۱۹۹۹ تصمیم به انتقال این بقایا به کلیسای دیگری به نام The Blessed John Duns Scotus گرفته شد. این اقدام توجه گستردهٔ رسانه‌ها و به طبع آن عموم مردم را به دنبال داشت به‌طوری که شهر گلاسگو به خاطر میزبانی ولنتاین قدیس «شهر عشاق» لقب گرفت و از سال ۲۰۰۲ این شهر در روز ولنتاین میزبان فستیوالی به نام «فستیوال عشق» می‌باشد.

 

طبق تحقیقات از هر۱۰ فرد تنها یک نفر در روز ولنتاین احساس افسردگی و تنهایی بیشتر می‌کند

 

رسوم روز ولنتاین
از هدایای مرسوم روز ولنتاین هدایای شکلاتی را می‌توان نام برد.
در کشورهای اروپایی و آمریکائی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به شمار می‌رود.

 

روز ولنتاین در دیگر فرهنگ‌ها
برخی بر آنند که والنتین فراتر از سنتی غربی است که پیش از این در بسیاری کشورهای جهان موجود بوده‌است. در کشور چین، روزی مشابه ولنتاین موجود است که تحت عنوان «شب هفت‌ها» نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. آخرین «شبِ هفتها» در ۳۰ اوت ۲۰۰۶ بود. روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» یاد می‌گردد و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست. در کشور مصر، روز عشق دیگری موجود است که برابر با ۴ نوامبر هر سال است. در کره جنوبی، در ۱۱ دسامبر هرسال، روزی تحت عنوان «روز پِپِرو» موجود است که در آن زوج‌های جوان هدایایی به یکدیگر تقدیم می‌کنند.

 

در ایران باستان دو جشن از جهاتی با ولنتاین مشابهت داشته است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می‌شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می‌داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می‌شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آنها تجلیل می‌کرده و بر تخت می‌نشانده‌اند. (هم‌اکنون بعضی از زرتشتیان ایران، روز سپندارمذ (پنجم) از ماه سپندارمذ (اسفند) را روز ۲۹ بهمن و روز جشن سپندارمذگان می‌دانند.)

 

انتقادها به روز ولنتاین
برخی از علمای مسلمان بخصوص از اهل سنت از آن رو که این یک رسم رومی و مسیحی است بزرگداشت آن را بدعت شمرده و حرام دانسته‌اند.
گروهی نیز روز والنتین را به علت ترویج مصرف گرایی تقبیح می‌کنند. این افراد جنبشی را به نام ضد ولنتاین گرایی ایجاد کرده و افراد را تشویق به اهدای هدایای ارزان یا رایگان می‌کنند. از دید برخی در ایران نیز ولنتاین مظهر تجمل گرایی و مصرف گرایی شده‌است. به نظر آن‌ها جوانان بیش از آنکه به ابراز محبت بپردازند به ارزش مادی هدایا توجه دارند؛ لذا هدیه بسیار گرانقیمت را مظهر علاقه می‌پندارند.

 

از هدایای مرسوم روز ولنتاین هدایای شکلاتی را می‌توان نام برد

 

نکته‌هایی جالب درمورد روز ولنتاین
1- در قرون وسطی دختران غذاهای عجیب وغریب می‌خوردند با این اعتقاد که همسر رویاهای خود را پیدا خواهند کرد و همچنین اگر دوستی نزدیکی بین دو طرف وجود داشت همدیگر را ولنتاین صدا می‌کردند.

 

2- روز ولنتاین بهترین تعطیلات برای گل‌فروشان در سرتاسر جهان شناخته شده است و ارزش مادی برابر ۱۵ میلیارد دلار در این روز صرف تهیه کادو برای ابراز عشق می‌شود.
3- سالانه حدود ۱۸۹ میلیون شاخه گل در روز ولنتاین در آمریکا فروخته می‌شود که ۱۱۰ میلیون شاخه آن رُز قرمز می‌باشد، جالب است بدانید، امریکا به طور خاص برای روز ولنتاین ازکلمبیا و اکوادور گل رُز وارد می‌کند.
4- ۷۳ درصد از آقایان و تنها ۲۷درصد از خانم‌ها در روز ولنتاین شاخه گل می‌خرند، جدا از ۱۵ درصد از خانم‌ها که دراین روز برای خودشان، مادر و یا دخترانشان گُل می‌خرند.
5- در اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی اولین بسته شکلات مخصوص برای روز ولنتاین توسط کمپانی Cadbury به بازار عرضه شد. سالانه حدود ۳۵ میلیون جعبه شکلاتی قلب شکل در این روز خریداری می‌شود و تنها درامریکا حدوداً یک میلیارد دلار شکلات فروخته می‌شود.
6- حدود ۱۰ درصد ازازدواج هایی که درطول سال انجام می‌شود یعنی حدود ۰۰۰، ۲۲۰ ازدواج تنها در روز ولنتاین صورت می‌گیرد.

7- تعداد شاخه گل رُز قرمز در روز ولنتاین معنایی خاص دارد. ۱ شاخه گل به معنی عشق در نگاه اول و ۱۰۸ شاخه پیشنهاد ازدواج را منتقل می‌کند وهم چنین رنگ‌ها معانی خاص خود را دارند برای مثال رُز قرمز به معنای عشق و احترام، شاخه گل صورتی به معنای این است که اوقات خوشی را با هم دارید. رُز سفید به معنای قدردانی است.تبریک روز ولنتاین 2020

 

8- گرچه روز ولنتاین روز شادی و هیجان است، تحقیقات نشان می‌دهد ۴۰ درصد از افراد موضعی منفی نسبت به این روز دارند. طبق
ازهر۱۰ فرد تنها یک نفر در این روز احساس افسردگی و تنهایی بیشتر می‌کند.

مطلب حذف شده

ولنتاین روز عشق که زوج های جوان در شب ولنتاین خاطره های خوشی با هم دارند در ایران مصادف با روز ۲۵ بهمن ماه است. دونفره ها در شب ولنتاین بیرون می روند، برای هم کادو می خرند و کلی خاطره می سازند. ولنتاین یا روز عشق، روزی که به نام عشاق دلباخته نامگذاری شده است.

 

تاریخ ولنتاین در سال ۹۸ برابر است با روز جمعه ۲۵ بهمن ماه (۱۴ فوریه سال ۲۰۲۰)

 

ولنتاین روز مهر و محبت عاشقان است. روزی است که می‌توان بی منت به یکدیگر مهر ورزید و از بودن در کنار هم لذت برد. از ۳۶۵ روز سال چرا ۱۴ فوریه را به ولنتاین اختصاص داده‌اند؟تبریک روز ولنتاین 2020

ریشه ولنتاین در چیست؟

به گزارش نیک شو، به مانند بیشتر مناسبت‌های تقویم میلادی، گرامی داشتن این روز هم به رومیان باز می‌گردد. جشنی که به افتخار قدیس ولنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌گردد.بر اساس افسانه‌های گفته شده، در دوران فرمانروایی یکی از پادشاهان رومی به نام کلاودیوس دوم، کشیشی با نام ولنتاین زندگی می‌کرده است.

 

بنابر اعتقادات این پادشاه مردان مجرد کارایی بیشتری نسبت به افراد متاهل در مبارزات جنگی از خود نشان می‌دادند و بنابراین اجازه ازدواج به هیچ جنجگوی رومی داده نمی‌شد. ولنتاین که با این اعتقاد به شدت مخالف بود به طور مخفیانه عقد سربازان را با دختران محبوبشان جاری می‌نمود. هنگامی که کلاودیوس این موضوع را فهمید، ولنتاین را به محکوم به مرگ کرد.

خلقت بشر به عشق گره خورده است و نمی‌توان از آن به راحتی گذشت. چه در گذشته‌های دور و چه در سال‌های آینده
در سال‌های اخیر برخی از ایرانیان متعصب، روز سپندارمذگان را جایگزین ولنتاین کرده‌اند و این روز را برای خود جشن می‌گیرند. چه ولنتاین و چه سپندارمذگان، هر دو بهانه‌ای است برای ابراز عشق و دوستی.

روز عشاق مبارک

عشق جوششی یكجانبه است. به معشوق نمی‌اندیشد كه كیست یك خود جوششی ذاتی است و از ین رو همیشه اشتباه می‌كند و در انتخاب بسختی می‌لغزد و یا همواره یكجانبه می‌ماند و گاه، میان دو بیگانه نا‌همانند، عشقی جرقه می‌زند و چون در تاریكی است و یكدیگر را نمی‌بینند، پس از انفجار این صاعقه است كه در پرتو رو شنایی آن، چهره یكدیگر را می‌توانند دید و در اینجا است كه گاه، پس جرقه زدن عشق، عاشق و معشوق كه در چهره هم می‌نگرند، احساس می‌كنند كه هم را نمی‌شناسند و بیگانگی و نا آشنایی پس از عشق درد كوچكی نیست.

تقدیم به او که نبود ولی حس بودنش بر من شوق زیستن داد دلم برای کسی تنگ است که آفتاب صداقت را به میهمانی گلهای باغ می آورد و گیسوان بلندش را به باد می داد و دست‎های سپیدش را به آب می‌بخشید و شعر‌های خوشی چون پرنده ها می‌خواند.

 

در ادامه بهترین عکس های عاشقانه برای ولنتاین را می توانید ببینید:

 

 

مطالب بیشتر:

تبریک روز ولنتاین 2020

ریشه برگزاری سنت عاشقانه روز ولنتاین

اس ام اس ولنتاین تاپ برای زوج های دونفره

همخوابی دختر ۲۱ ساله تن فروش تهرانی با چند مرد همزمان

تجاوز همزمان ۴ نفر به دختر دانشجو مقابل چشمان عشقش

این دختر جوان زیباترین لب های جهان را دارد +عکس

زیباترین دختران ایرانی در اینستاگرام را بشناسید

 

 

 

کلیه حقوق محتوا محفوظ و مربوط به سایت نیک شو میباشد . All Rights Reserved – © 2019

تهیه و تولید : پارس وی پی

 

در کشورهاي اروپايي و آمريکائي دادن شکلات به عنوان هديه روز ولنتاين از شهرت خاصي برخوردار است. تزئين شکلات و پختن انواع آن نيز از آداب اين روز به شمار مي‌رود.تبریک روز ولنتاین 2020

 

تاريخ روز ولنتاين – ولنتاين 2020 و سپندارمذگان (روز عشق ايراني)

– 14 فوريه (25 بهمن ) مصادف با روز ولنتاين

– 29 بهمن مصادف با جشن سپندارمذگان، روز عشق ايراني

 

روز ولنتاين

 

روز ولنتاين، (روز عشاق و يا روز عشق‌ورزي) در فرهنگ مسيحي سده‌هاي ميانه و سپس فرهنگ مدرن غربي روز ابراز عشق است. اين مناسبت هر سال در روز ?? فوريه (?? بهمن‌ماه و بعضي سال‌ها ?? بهمن‌ماه) برگزار مي‌شود. سابقه? تاريخي روز ولنتاين به جشني که به افتخار قديس ولنتاين در کليساهاي کاتوليک برگزار مي‌شد، باز مي‌گردد. روز ولنتاين برگرفته از سنن روم باستان و مسيحيت مي‌باشد.

 

افسانه ولنتاين

 

تاريخچه کامل و دقيق ولنتاين در دست نيست و آنچه از پيشينه اين روز مي‌دانيم با افسانه درآميخته‌است. امروزه کليساي کاتوليک به اين نتيجه رسيده‌است که حداقل سه قديس به نام والنتين يا والنتيوس وجود داشته‌اند که همگي به قتل رسيده‌اند، به همين دليل چندين افسانه سعي در بازگوئي تاريخچه اين آئين دارند.

 

طبق يک افسانه مشهور در سده سوم ميلادي، در روم باستان در دوران فرمانروايي کلاوديوس دوم کشيشي به نام والنتين مي‌زيسته است. کلوديوس عقيده داشت مردان مجرد نسبت به آناني که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتري هستند. از اين رو ازدواج را براي مردان جوان امپراتوري روم قدغن مي‌کند. والنتين معتقد بود که اين حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفيانه عقد سربازان رومي را با دختران محبوبشان جاري مي‌کرد. هنگامي که کلاوديوس اين امر را دريافت، والنتين را به مرگ محکوم کرد.

 

والنتين قديس و مريدانش

 

افسانه ديگر مي‌گويد شايد کشيش والنتين به علت نجات دادن و فراري دادن مسيحيان از آزار و شکنجه روميان کشته شده باشد. مطابق يک افسانه، کشيش وانتين خود عاشق دختر زندانبانش شده و نخستين کارت ولنتاين را خود او قبل از مرگش براي آن دختر فرستاد و در آن نوشت «از طرف والنتين تو».

 

پيشينه? تاريخي ولنتاين

 

کشيش ولنتاين احتمالاً زماني حدود سال ??? ميلادي به قتل رسيده‌است. در حالي که برخي بر اين رأيند که روز ولنتاين، سالگرد مرگ يا به خاکسپاري والنتين است، گروه ديگر معتقدند کليساي کاتوليک به منظور مسيحي سازي يک سنت باستاني و مشرکانه لوپرکاليا که در روم مرسوم بوده، اين تاريخ را برگزيده‌است. تا اواخر قرن پنجم ميلادي در امپراتوري روم جشن لوپرکاليا بمناسبت باروري برگزار مي‌شد. در سال ??? ميلادي، پاپ ژلازيوس يکم برگزاري جشن لوپرکاليا را ممنوع کرد. وي روز ?? فوريه را به عنوان روز ولنتاين اعلام کرد، تا با اعمال مشرکانه مقابله کند.

 

در سده‌هاي ميانه اروپا، بخصوص در انگلستان و فرانسه، والنتين يکي از محبوب ترين قديسان بوده‌است. بخصوص همزماني شروع جفت گيري پرندگان با روز ولنتاين، اين باور را که روز ولنتاين بواقع روز عشاق است، تشديد کرد.

 

قديمي ترين يادبود والنتين که امروز در دست مي‌باشد، مربوط به چارلز، دوک اورلئان است. وي که در پي شکست در نبرد اجينکورت در برج لندن زنداني بود نامه‌اي را در سال ???? براي معشوقه‌اش نوشت که اکنون در مجموعه دستنويس‌هاي کتابخانه بريتانيايي نگهداري مي‌شود.

 

شهرهاي منسوب به والنتين قديس

 

بر اساس باورهاي کنوني، بقاياي والنتين قديس که در سده ?? ميلادي در قبرستاني باستاني در ايتاليا کشف شد هم‌اکنون در سه شهر رم، دوبلين و گلاسگو نگهداري مي‌شود. بخشي از اين بقايا پس از انتقال به يک تابوت طلايي توسط پاپ گرِگوري شانزدهم به کليساي کاتوليک وايت فراير در دوبلين پايتخت جمهوري ايرلند اهدا شد. بخش ديگري از اين بقايا که گفته مي‌شود شامل استخوان‌هاي والنتين قديس است توسط يک خانواده متمول فرانسوي در سده نوزدهم به کليساي فرانسيس مقدس در شهر گلاسگو در اسکاتلند منتقل شد.

 

خارج از حلقه‌هاي مذهبي از مردم عادي کمتر کسي از وجود اين بقايا در شهر اطلاع داشت تا اينکه در سال ???? تصميم به انتقال اين بقايا به کليساي ديگري به نام The Blessed John Duns Scotus گرفته شد. اين اقدام توجه گسترده? رسانه‌ها و به طبع آن عموم مردم را به دنبال داشت به‌طوري که شهر گلاسگو به خاطر ميزباني ولنتاين قديس «شهر عشاق» لقب گرفت و از سال ???? اين شهر در روز ولنتاين ميزبان فستيوالي به نام «فستيوال عشق» مي‌باشد.طبق تحقيقات از هر?? فرد تنها يک نفر در روز ولنتاين احساس افسردگي و تنهايي بيشتر مي‌کند

 

رسوم روز ولنتاين

تبریک روز ولنتاین 2020

 

از هداياي مرسوم روز ولنتاين هداياي شکلاتي را مي‌توان نام برد.در کشورهاي اروپايي و آمريکائي دادن شکلات به عنوان هديه روز ولنتاين از شهرت خاصي برخوردار است. تزئين شکلات و پختن انواع آن نيز از آداب اين روز به شمار مي‌رود.

روز ولنتاين در ديگر فرهنگ‌ها

 

برخي بر آنند که والنتين فراتر از سنتي غربي است که پيش از اين در بسياري کشورهاي جهان موجود بوده‌است. در کشور چين، روزي مشابه ولنتاين موجود است که تحت عنوان «شب هفت‌ها» ناميده مي‌شود. برابر با افسانه‌اي چيني، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمين روز هفتمين ماه از تقويم قمري در آسمان با يکديگر ملاقات کردند. آخرين «شبِ هفتها» در ?? اوت ???? بود. روايتي ديگر از اين روز با اندکي تفاوت نسبت به چين، در ژاپن نيز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» ياد مي‌گردد و برابر با هفتم ژوئيه تقويم خورشيدي‌ست. در کشور مصر، روز عشق ديگري موجود است که برابر با ? نوامبر هر سال است. در کره جنوبي، در ?? دسامبر هرسال، روزي تحت عنوان «روز پِپِرو» موجود است که در آن زوج‌هاي جوان هدايايي به يکديگر تقديم مي‌کنند.

 

در ايران باستان دو جشن از جهاتي با ولنتاين مشابهت داشته است. يکي جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار مي‌شده و در آن مردم به يکديگر هديه مي‌داده‌اند و ديگر جشن اسفندگان يا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار مي‌شده و مردان به همسران خود هديه داده و از آنها تجليل مي‌کرده و بر تخت مي‌نشانده‌اند. (هم‌اکنون بعضي از زرتشتيان ايران، روز سپندارمذ (پنجم) از ماه سپندارمذ (اسفند) را روز ?? بهمن و روز جشن سپندارمذگان مي‌دانند.)

 

انتقادها به روز ولنتاين

 

برخي از علماي مسلمان بخصوص از اهل سنت از آن رو که اين يک رسم رومي و مسيحي است بزرگداشت آن را بدعت شمرده و حرام دانسته‌اند.گروهي نيز روز والنتين را به علت ترويج مصرف گرايي تقبيح مي‌کنند. اين افراد جنبشي را به نام ضد ولنتاين گرايي ايجاد کرده و افراد را تشويق به اهداي هداياي ارزان يا رايگان مي‌کنند. از ديد برخي در ايران نيز ولنتاين مظهر تجمل گرايي و مصرف گرايي شده‌است. به نظر آن‌ها جوانان بيش از آنکه به ابراز محبت بپردازند به ارزش مادي هدايا توجه دارند؛ لذا هديه بسيار گرانقيمت را مظهر علاقه مي‌پندارند.از هداياي مرسوم روز ولنتاين هداياي شکلاتي را مي‌توان نام برد

 

نکته‌هايي جالب درمورد روز ولنتاين

 

1- در قرون وسطي دختران غذاهاي عجيب وغريب مي‌خوردند با اين اعتقاد که همسر روياهاي خود را پيدا خواهند کرد و همچنين اگر دوستي نزديکي بين دو طرف وجود داشت همديگر را ولنتاين صدا مي‌کردند.

 

2- روز ولنتاين بهترين تعطيلات براي گل‌فروشان در سرتاسر جهان شناخته شده است و ارزش مادي برابر ?? ميليارد دلار در اين روز صرف تهيه کادو براي ابراز عشق مي‌شود.

 

3- سالانه حدود ??? ميليون شاخه گل در روز ولنتاين در آمريکا فروخته مي‌شود که ??? ميليون شاخه آن رُز قرمز مي‌باشد، جالب است بدانيد، امريکا به طور خاص براي روز ولنتاين ازکلمبيا و اکوادور گل رُز وارد مي‌کند.

 

4- ?? درصد از آقايان و تنها ??درصد از خانم‌ها در روز ولنتاين شاخه گل مي‌خرند، جدا از ?? درصد از خانم‌ها که دراين روز براي خودشان، مادر و يا دخترانشان گُل مي‌خرند.

 

5- در اواخر سال ???? ميلادي اولين بسته شکلات مخصوص براي روز ولنتاين توسط کمپاني Cadbury به بازار عرضه شد. سالانه حدود ?? ميليون جعبه شکلاتي قلب شکل در اين روز خريداري مي‌شود و تنها درامريکا حدوداً يک ميليارد دلار شکلات فروخته مي‌شود.

 

6- حدود ?? درصد ازازدواج هايي که درطول سال انجام مي‌شود يعني حدود ???، ??? ازدواج تنها در روز ولنتاين صورت مي‌گيرد.

 

7- تعداد شاخه گل رُز قرمز در روز ولنتاين معنايي خاص دارد. ? شاخه گل به معني عشق در نگاه اول و ??? شاخه پيشنهاد ازدواج را منتقل مي‌کند وهم چنين رنگ‌ها معاني خاص خود را دارند براي مثال رُز قرمز به معناي عشق و احترام، شاخه گل صورتي به معناي اين است که اوقات خوشي را با هم داريد. رُز سفيد به معناي قدرداني است.

 

8- گرچه روز ولنتاين روز شادي و هيجان است، تحقيقات نشان مي‌دهد ?? درصد از افراد موضعي منفي نسبت به اين روز دارند. طبق تحقيقات ازهر?? فرد تنها يک نفر در اين روز احساس افسردگي و تنهايي بيشتر مي‌کند.

 

 

مطالب مرتبط:

گرانترين هداياي روز ولنتاين در جهان

هديه جالبي که “ليدي گاگا” در روز ولنتاين گرفت +عکس

ستارگان مشهور هاليوودي روز ولنتاين را چطور گذراندند؟ +عکس

افسانه جالب «ولنتاين»، از قديس تا عشاق +عکس

 

عاشقانه ترین و رمانتیک ترین جملات زیبا برای تبریک ولنتاین به نامزد و دوست را در این مطلب مشاهده نموده و با انتخاب یکی از این جملات عاشقانه، امسال زیباترین تبریک روز عشق به مخاطب خاص تان را داشته باشید.

ولنتاین یا روز عشق یکی از روزهای زیبا برای زوج های عاشق است که اغلب افراد سعی می کنند با دادن گل و هدیه و همچنین بیان تبریک، عشق خود را به مخاطب خاص شان ابراز نمایند. در این میان انتخاب هدیه زیبا و مناسب برای ولنتاین و همچنین آشنایی با جملات زیبا برای تبریک ولنتاین از اهمیت زیادی برخوردار است. از این رو برای آشنایی شما عزیزان مجموعه ایی از جملات زیبا و عاشقانه ویژه تبریک روز عشق و ولنتاین را گردآوری نموده ایم که در ادامه مشاهده خواهید نمود.

مجموعه ایی از بهترین متن های کوتاه عاشقانه و رمانتیک و انواع جمله های زیبا برای تبریک ولنتاین را پیش رو دارید که می توانید این جملات احساسی و زیبا را بر روی کارت پستال یادداشت نموده و با در قالب دست نوشته یا نامه به مخاطب تان تقدیم کنید. استفاده از این جملات زیبا و عاشقانه بهترین شیوه برای بیان تبریک ولنتاین و روز عشق به مخاطب خاص می باشد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

تقدیم به او که نبود ولی حس بودنش بر من شوق زیستن داددلم برای کسی تنگ است که آفتاب صداقت را به میهمانی گلهای باغ می آوردو گیسوان بلندش را به باد می داد و دست های سپیدش را به آب می بخشیدو شعر های خوشی چون پرنده ها می خواندولنتاین مبارک

*****

تبریک روز ولنتاین 2020

اس ام اس ولنتاین زیبا و عاشقانه

 باید سرشار بود و نیایش کردعاشق بود و نیایش کردنیایش همنوایی صدای تو با مهتاب و ستاره است در سکوت شب‌.ولنتاین مبارک

*****

جملات عاشقانه برای تبریک ولنتاین

اگه شکلات بودی شیرین ترین بودی ،اگه عروسک بودی بغلی ترین بودی ،اگه ستاره بودی روشن ترین بودیو تا زمانی که دوست منی عزیز ترینی . روز ولنتاین مبارک مبارک . .

*****

اس ام اس های عاشقانه ولنتاین

واسه روز ولنتاین دوتا ستاره تقدیمت می کنمیه ستاره پر بوسه که دلم بی تو نپوسهیه ستاره پر امید واسه هر کی تو رو دید

*****

جملات زیبا برای تبریک ولنتاین

مال من باش این ولنتاینمن این آرزوی ولنتاین را برای تو می فرستم، با آغوشها و بوسه هاجائی را میسازم اینجا نزدیک خودم ، که فقط برای توستولنتاین مبارک

*****

پیامک تبریک ولنتاین و روز عشق

دوست داشتنتاندازه نداردحجم نمی خواهدوقتی تمام کشور وجودمسرزمین حکمرانی توست . . .روز عشق مبارک

*****

اس ام اس زیبا برای تبریک ولنتاین

ﻭﻟﻨﺘﺎﯾﻦ ﻓﻘﻂ ﺭﻭﺯ ﻋﺎﺷﻘﺎ ﻧﯿﺴﺖ

ﺭﻭﺯ ﻫﻤﻪ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﯿﻤﻮﻥ ﻫﺴﺘﻦ

ﻭ ﻣﺎ ﺩﻭﺳﺸﻮﻥ ﺩﺍﺭﯾﻢ…

ﻭﻟﻨﺘﺎﯾﻦ ﻣﺒﺎﺭﮎ

*****

جملات عاشقانه زیبا برای ولنتاین

ولنتاین یعنی جسم و جانم مال تو

ولنتاین یعنی پرسش از احوال تو

ولنتاین یعنی از خودم من خسته ام

عشق من در ولنتاین به تو دل بسته ام

*****

پیام تبریک ولنتاین جدید

یادم بندازتو روز ولنتاینقلبمو بهت هدیه بدمامابه شرط اینكهمواظبش باشینه به خاطر اینكه قلب منهنهبه خاطر اینكه تو توشی . .

*****

اس ام اس ولنتاین برای مخاطب خاص

وقتى کسى تورا عاشقانه دوست داردشیوه بیان اسم تودر صداى او متفاوت استو تو مى دانىکه نامت …در لبهاى او ایمن استبهترینم ولنتاینت مبارک

*****

تبریک روز ولنتاین 2020

اس ام اس عاشقانه جدید و زیبا

مــن عـاشـق تــو هـسـتـم …عاشق چشمانى که اقیانوسى از آرامش را در خود داردعاشق دستانى که خداوند،نوازش را با الهام از آنها معنا کرده است !و عاشق لبخندى که زیبایى را تمام و کمال به تصویر مى کشددوسـتـت مـی دارم

*****

جملات زیبا و رمانتیک برای مخاطب خاص

میدونی ولنتاین یعنی چی؟ یعنی اینکه یه عاشق واقعی باید به یه نفر دل ببندهو تا آخر عمر هم عاشقانه عاشقش باشهعاشقتم تا همیشه. ولنتاین مبارک

*****

اس ام اس ولنتاین جدید و عاشقانه

دوست داشتنت بزرگترین نعمت دنیاستمرا شاد میکند و لبخند را به دنیایم هدیه میکندحتی این روزها گاهی پرواز میکنممن این دوست داشتن را بیشتر از هر چیز در این دنیا دوست دارم …

*****

پیام تبریک ولنتاین

مهم نیست ولنتاین یا سپندار مذگان

هر دوبهانه اند برای اینکه به تو بگویم

بی بهانه دوستت دارم

*****

متن کوتاه و زیبای تبریک ولنتاین

از این فاصله حتیبوی دوست داشتنتعشق را به تماشا کشیدآنقدر بی‌ حساب و کتاب دوست دارمتترسم از این استعشق قدغن شودمگر می‌‌شود دوست داشتنت را پنهان کردولنتاین مبارک

*****

جملات عاشقانه برای تبریک روز عشق

تو من را بهتر می شناسیوقتی لبخند می زنمیعنی دریاچه ای آرام در صبح امیعنـــــیآنقدر دوستت دارمکه هیچ سنگریزه ایخوشبختی ام را به هم نمی زند !اولین ولنتاین کنار تو مبارک

*****

امیدواریم جملات زیبا برای تبریک ولنتاین که در این مطلب ملاحظه نمودید، جذاب و جالب بوده باشد و توانسته باشید عاشقانه ترین و زیباترین جمله را برای بیان تبریک روز ولنتاین به مخاطب خاص تان انتخاب نمایید. البته می توانید با کلیک بر روی اس ام اس عاشقانهبا دیگر جملات و متن های زیبا و عاشقانه نیز آشنا شده و سپس بهترین گزینه را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید.

منبع : آرگا

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.یوتاب گلچینی از بهترین ها

مجموعه ای از جدیدترین و زیباترین پیامک ها (اس ام اس ها) و متن ها و جملات برای تبریک روز عشق یا روز ولنتاین در این صفحه گردآوری شده است.

امروز روز سپاس گذاری از خداوند است زیرا که عشق را آفرید تا یادمان باشد کسی هست برای عاشق بودن تا با تمام وجود به او بگوییم عشق من روزت مبارک کپی

سلام. درسته که نشد برات خرس و قلب بخرم اما این اس ام اس رو برات بفرستادم تا بدونی همیشه دوست دارم ولنتاین مبارک کپیتبریک روز ولنتاین 2020

امیدوارم خرس زیبایی ها همیشه تو غار چشمات خونه کنه ولنتاینت مبارک عزیزم کپی

پارسال این روزا برامون پر بود از عطر شکلات و کادو و عروسک و شمع اما امسال نمیدونم ولنتاین رو با کی جشن میگیری هر جا و با هر کسی باشی دوستت دارم ولنتایت مبارک کپی

میدونی ولنتاین یعنی چی؟ یعنی اینکه یه عاشق واقعی باید به یه نفر دل ببنده و تا آخر عمر هم عاشقانه عاشقش باشه عاشقتم تا همیشه. ولنتاین مبارک کپی

واسه روز ولنتاین دوتا ستاره تقدیمت می کنم یه ستاره پر بوسه که دلم بی تو نپوسه یه ستاره پر امید واسه هر کی تو رو دید ولنتاین مبارک کپی

بخاری روی شمعک، با پول توی قلک تو سرمای زمستون، برات هدیه خریدم تا که بگم عزیزم، شیرینی مثل پشمک با دنیا نازو چشمک، ولنتاینت مبارک کپی

اگه ریا نباشه یکی از افتخاراتم اینه که تا حالا کادوی ولنتاین از نزدیک ندیدم اصن یه وعضیه… کپی

می دونستی اشک گاهی از لبخند با ارزش تره؟ چون لبخند رو به هر کسی می تونی هدیه کنی، اما اشک رو فقط برای کسی می ریزی که نمی خوای از دستش بدی. ولنتاین مبارک کپی

از این فاصله حتی بوی دوست داشتنت عشق را به تماشا کشید آنقدر بی‌ حساب و کتاب دوست دارمت ترسم از این است که عشق قدغن شود مگر می‌‌شود دوست داشتنت را پنهان کرد ..؟! ولنتاین مبارک کپی

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدون در رسیدن به هدفت موفق بودی. اگر روزی تهدیدت کردن، بدون در برابرت ناتوانند. اگر روزی خیانت دیدی، بدون قیمتت بالاست. اگر روزی ترکت کردند، بدون با تو بودن لیاقت میخواد. کپی

شک کرده‌ام! به صفحه دوم شناسنامه‌ ام شک کرده‌ام….! این روزها دارم با کسی زندگی می‌کنم انگار ..!! روزت مبارک عشقم کپی

شبی از شبها تو به من گفتی که شب باش! من که شب بودم و شب هستم و شب خواهم بود به امیدی که تو فانوس شب من باشی ولنتاین مبارک کپی

رایجترین دروغ در روزهای قبل از ولنتاین! عزیزم دوست داری چی بگیرم واست؟؟؟ عشقم همین که هستی بهترین کادوئه واسم!!! حالا اگه واسش کادو نگیری پدر تو در میاره ها!!! کپی

دلم همچو آسمان، پر از ابرهای بارانیست، ای کاش دلم امشب بگرید، شاید که بغض عشق در چشمانم بشکند. عزیزم ولنتان مبارک کپی

تقدیم به او که نبود، ولی حس بودنش بر من شوق زیستن داد. دلم برای کسی تنگ است که آفتاب صداقت را به میهمانی گلهای باغ می آورد و گیسوان بلندش را به باد می داد و دست های سپیدش را به آب می بخشید و شعرهای خوشی چون پرنده ها می خواند. کپی

وقتی که اشتباهی پیش می آید، وقتی که احساس ناراحتی میکنی وقتی که اشک از چشمات سرازیر می شود، همیشه 3 چیز را به خاطر بیاور من همیشه با توام هنوز با توام با تو خواهم ماند کپی

آتش دوست اگر در دل ما خانه نداشت، عمر بی حاصل ما این همه افسانه نداشت. روز ولنتاین مبارک کپی

نمی گم دوستت دارم، نمی گم عاشقتم، می گم دیوونتم که اگه یه روز ناراحتت کردم بگی بیخیال دیوونست . . . ولنتاینت مبارک عزیزم کپی

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق، مرا در خود کشیدی برمودای من !!! ولنتاین مبارک کپی

ولنتاین مبارک، همراه یک بغل گل رز، یک سبد ستاره و یک دنیا آرزوی شادباش کپی

عشق تنها دلیل زندگی است، ولنتاین مبارک . کپی

هر کی اومد پیش من یه ذره جاتو نگرفت…. هیچ ادایی جای اون نازو اداتو نگرفت…. پیش هر نقاشی رفتم تو رو نقاشی کنه، روی هر بومی زدم رنگ چشاتو نگرفت… کپی

میدونی آدما بین الف تا ی قرار دارند. بعضی ها مثل ” ب ” برات می میرند، مثل ” د ” دوستت دارند، مثل ” ع ” عا شقت می شوند، مثل ” م ” منتظر می مونند تا یه روز مثل ” ی ” یارت بشن. کپی

حرفهایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر کسی به اندازه ی حرفهایی است که برای نگفتن دارد و کتاب هایی نیز هست برای ننوشتن و من اکنون رسیده ام به آغاز چنین کتابی… کپی

عمیق ترین درد زندگی مردن نیست، بلکه نداشتن کسی است که الفبای دوست داشتن را برایت تکرار کند و تو از او رسم محبت بیاموزی. کپی

مهر یه چیزیه مهربونی یه چیز دیگه، عشق یه چیزیه عاشق شدن یه چیز دیگه، قلب و دل یه چیزیه اما توی قلب تو جا شدن یه چیز دیگه کپی

همه زندگی فقط ۳روزه : اومدن – بودن – رفتن. من خودم نخواستم بیام ولی خودم می خوام که باشم اونم فقط به خاطر تو وقتی هم که دیگه نباشی منم میرم کپی

زندگی زیباست زشتی‌های آن تقصیر ماست، در مسیرش هرچه نازیباست آن تدبیر ماست! زندگی آب روانی است روان می‌گذرد… آنچه تقدیر من و توست همان می‌گذرد کپی

اگر دبیر فارسی بودم، نامت را اولین غزل از صفحه کتابها می نهادم. اگر دبیر جبر بودم، عشق مجهول تو را بر قلب معلوم خودم بخش می کردم، تا معادله محبت پدید آید. اگر دبیر هندسه بودم، ثابت می کردم که شعاع نگاهت چگونه از مرکز قلبم گذشت. کپی

روز اول شوخی شوخی، جدی شد. شوخی ترین جدی عمرم، دوست داشتن تو بود و جدی ترین شوخی عمرم از دست دادن تو کپی

من بی تو یک بوسه ی فراموش شده ام؛ یک شعر پر از غلط؛ یک پرنده ی بی آسمان؛ یک نسیم سرگردان؛ یک رویای نا تمام. کپی

آتشی که عشق روشن می کند بسیار بیشتر از سردی و خاموشی ای است که تنفر به بار می آورد و من هرگز نمی توانم کسی را که به او لبخند نزده ام از ته دل دوست داشته باشم. کپی

شب عشق است و هر کس دست یار خویش می بوسد، غریبم، بی کسم، من دست غم، غم دست من بوسد، ولنتاین مبارک کپی

از قدیم میگن برای کسی بمیر که برات تب کنه … قدیمیا چه پر توقع بودن !!! من برات می میرم ولی خدا نکنه تو تب کنی عشقم ! ولنتاین مبارک کپی

خراب اون چشاتم عاشق اون صداتم بادبون کشتیاتم دیونه ی نگاتم روانیه اداتم بخوای نخوای فداتم … ولنتاین مبارک کپی

ای کاش که معشوق ز عاشق طلب جان می کرد تا که هر بی سرو پایی نشود یار کسی کپیتبریک روز ولنتاین 2020

زندگی آرام است، مثل آرامش یک خواب بلند. زندگی شیرین است، مثل شیرینی یک روز قشنگ زندگی رویایی است، مثل رویای ِیکی کودک ناز زندگی زیبایی است، مثل زیبایی یک غنچه ی باز زندگی تک تک این ساعتهاست زندگی چرخش این عقربه هاست زندگی راز دل مادر من زندگی پینه ی دست پدر است زندگی مثل زمان در گذر… کپی

اس ام اس روز عرفه

اس ام اس عید غدیر خم

اس ام اس عید قربان

اس ام اس عید فطر

اس ام اس شب یلدا

اس ام اس چهارشنبه سوری

کلیه حقوق مادی ومعنوی مطالب متعلق به وب سایت یوتاب دات کام می باشد و کپی برداری از آن ممنوع است!

تاریخ دقیق

روز ولنتاین (valentine) معروف به روز عشاق که صدها سال پیش در بین مسحیان جهان و کشورهای غربی هر ساله با مراسم جشنی برگزار می شود. تاریخ ولنتاین 2020 در تقویم میلادی ۱۴ ماه فوریه است و در تقویم شمسی ولنتاین 1398 در تاریخ روز 25 بهمن ماه روز جمعه (1398/11/25) است 

افسانه روز ولنتاین

در افسانه‌ها آمده‌است در سده سوم میلادی در روم باستان یکی از پادشاهان به این نتیجه رسید که مردان جوان مجرد جنگجویان بهتری هستند چون قیدی به زن، فرزند و خانواده ندارند از این رو ازدواج را برای مردان جوان ممنوع کرد. در این میان کشیشی به نام « والنتین» به صورت مخفیانه پسران جوان را با دخترهای محبوب‌شان عقد می‌کرد که در نهایت توسط پادشاه به اعدام محکوم می‌شود. حالا اینکه این ماجرا چه قدر واقعی است هنوز سند مشخصی برایش پیدا نشده‌است و اینکه چرا ۱۴ فوریه به این روز نامگذاری شده‌است هم باز مشخص نیست و اینکه چرا از نمادهای ولنتاین عروسک‌ خرس بزرگ است از نامشخص‌ترین اتفاقات این روز است. اما چیزی که مشخص است هرساله این روز در کشورما روز به روز جدی‌تر برگزار می‌شود و تعداد نمادهای بیشتری پیدا می‌کند به طوری که از اواسط بهمن ماه چهره بسیاری از فروشگاه‌های شهر کاملا به رنگ قرمز در می‌آید و پول‌های زیادی خرج نمادهای این روز می‌شود تا ابراز محبتشان را با خریدن خرس‌های غول پیکر به هم ثابت کنند.

روز عشق ایرانی

تبریک روز ولنتاین 2020

نزدیک شدن به روز ولنتاین در همه مغازه های و خیابان های در ایران پرشده از کالاهای مرتبط با روز ولنتاین این درحالی است که هزاران سال قبل ولنتاین مسیحی ایرانیان باستان  روزی موسوم به روز عشق (سپندارمذگان) داشتند. تاریخ روز سپندارمذگان یا روز عشق در روز 5 اسفندماه می باشد.

فلسفه روز عشق به این صورت بوده است که در ایران باستان هر ماه را 30 روز حساب می کردند و هر ماه ها یک اسم داشتند و هریک از روزهای ماه نیز یک اسم داشتند.

سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می کردند.

مجموعه ای از متن های عاشقانه جدید برای تبریک روز ولنتاین 2019 97 را در سایت گون آیدین گردآوری نموده ایم جملات عاشقانه ای که برای کانال تلگرامی بسیار مناسب میباشد روز ولنتاین از این جملات عاشقانه استفاده نموده و به عشقتان این روز را تبریک بگویید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر متن های عاشقانه جدید برای تبریک روز ولنتاین 2019 97  را در سایت گون آیدین را خواهید دید با ما همراه باشید.

متن های عاشقانه

مــيگـــم دوستـت دارم
نمـــيگم عاشــقتم
ميگـــم ديونتـم كه اگه يه روز ناراحـتـــت كردم بگي بيخـيال ديونســت . . .

قلــب مهربـانـت مثـلثـــي را مي مانــد در درياي عشق
مرا در خود كشيدي برموداي من !!!

اي دوست به جز عشــق تو در سر من هوسي نيست
جز نقـــش تو بر صفـحــه ي دل نقـش كسي نیـــســـتتبریک روز ولنتاین 2020

بهـترين لحظـــه، لحظه ايست كه فكر كنـي فراموشت كردم، بعد 1 اس ام اس از طرف من بياد كه توش نوشتـه ميمـيرم برات !
ولنتـــایــنـت مبـــارک !

يادتـه بهـت گفـتـم كه خشـت ديوار دلـتـم، تو هم منو شكــستي
ولي اشكــالي نداره، حالا خاك زير پاتـم !

با تو از خاطــره ها سرشـــارم. با تو تا آخر شب بیدارم . عشق من دســـت تو یعنی خورشـیـــد. گرمی دســت تو را کم دارم . . .

قاب عكستو زدم جاي ساعـــت ديواري
از اون موقع به بعد تو شدي تمومه لحـظــه هام . . .

عمــري با غم عشــقت نشـسـتـــم
به تو پيوستـــم واز خود گســســتم
وليکـن سرنوشتــم اين سه حرف بود
تو را ديدم. پرســتــيدم . شکستم

زنــدگی عشــق است افسـانـه نيسـت آنــکـه عشق راآفريد ديوانـه نيست

عشق آن نیـــسـت که هر لحـــظــه کنـارش باشی عشق آن است که پیوسته به يادش باشـي

بزرگـــتــرین آرزوم ایـنه کوچکــتریـــن آرزوت باشــم

تقـدیم به او که نبود ولی حس بودنش بر من شوق زیــسـتن داد دلـم برای کســی تنـــگ است که آفـــتاب صداقت را به میــهـمانی گلهــای باغ می آورد و گیـــسوان بلنـــدش را به باد می داد و دسـت های سپـــیــدش را به آب می بخشـید و شعر های خوشی چون پرنــده ها می خواند

اي کاش که معـشوق ز عاشـــق طلب جان مي کرد، تا که هر بي سرو پايي نشود يار کســـي !!!

دوست داشتـــه باش و زنـــدگـــی کن!زمـان برای همیـشه از آن تو نیســـت

چقــدر سخـــت اســـت منتـظـــر کسـی باشـــی که هیـچ وقت فکر آمـــدن نیسـت!

می دونستــی اشــک گاهـی از لبخــند با ارزش تره؟ چون لبـخند رو به هر کسـی می تونی هدیه کنـــی اما اشک رو فقــط برای کسی می ریـزی که نمــی خوای از دستش بدی .ولنـــتـــایـــن مبـارک

اگر روزي دشمـن پيدا کردي بدون در رسـيدن به هدفــت موفق بودي.اگـــر روزي تهديدت کردن بدون در برابرت ناتوانند. اگـــر روزي خيانـت ديدي بدون قيمـتـت بالـــاســـت. اگر روزي ترکت کردند بدون با تو بودن لياقت ميخواد

من به دو چيز عشق مي ورزم يكي تو و ديگــري وجود تو، به دو چيزاعـــتـقـاد دارم يكـــي خدا وديگـــري تو، من در اين دنيا دو چيز ميخواهم يكــي تو وديگـري خوشبـخــتـــي تو.

 

زنـــدگي آرام اسـت، مثـــل آرامش يك خواب بلـــنـــد.
زندگـــي شيرين اســت، مثــل شيرينـي يك روز قشــنـــگ.
زندگـــي رويايي است، مثـل روياي ِيكي كودك ناز.
زنـدگــي زيبــايي است، مثـل زيبــايي يك غنـچه ي باز.
زندگـي تك تك اين ساعــتهــاســت، زنـدگـــي چرخـــش اين عقربــه هاست، زنـــدگي راز دل مادر من. زندگي پينه ي دســت پدر اســت، زندگـــي مثــل زمــان در گذر…

هر كي اومد پيش من يه ذره جاتو نگـــرفـــت….هيچ ادايي جاي اون نازو اداتو نگـرفـت….پيش هر نقـاشي رفتم تو رو نقاشـــي كنـه، روي هر بومي زدم رنگ چشـاتو نگـــرفت…

ميدوني آدمـا بين الف تا ي قرار دارند. بعـضـي ها مثـــل ” ب ” برات ميمـيرنــد، مثل ” د ” دوستت دارند، مثل ” ع ” عا شقت ميشوند، مثـــل ” م ” منــتــظـــر مي مونند تا يه روز مثــل ” ي ” يارت بشــن.

حرفــهـــايي هسـت براي نگـفـتـن و ارزش عمـيق هر كسي به اندازه ي حرفـهـــايی است كه براي نگــفتن دارد و كتــاب هايی نيز هســت براي ننوشتن و من اكـنون رسـيده ام به آغاز چنـين كتـابـــي…

کاش کسي تو دلمون پا نمـيذاشت… کاش اگـــه پا ميزاشت دلمون رو تنـهــا نمـيذاشت… کاش اگه تنــهـــا ميذاشت رد پاش رو روي دلمون جا نميزاشـــت

 

متن های عاشقانه

قلبمو هدیه می دم بهت . مواظبش باش . نه به خاطــر ایـنـکــه قلبـمه به خاطـــر ایــنکـه تو توشی

موقعــی كه می خواسـتـمـــت مي ترسيدم نگات كنم،موقعـي كه نگـات كردم ترســيدم باهـات حرف بزنــم. موقعي كه باهات حرف زدم ترســـيدم نازت كنم،ــموقعـي كه نازت كردم ترسـيدم عاشقــت بشـم حالا كه عاشــقـت شدم ميتـرسـم از دســـتـــت بدم

دل آدمــها مثل يك جزيره دور افتـــادست ،اينــكــه كي واسـه اولين بار پا به جزيره ميزاره مهـــم نيســت مهـم اون كســـيه كه هيچوقت جزيره را ترك نكنـد

اگـــر باران بودم انقـدر مي باريدم تا غبــار غم را از دلت پاک کنم اگــر اشـک بودم مثــل باران بهـاري به پايت مي گريســـتـــم اگر گل بودم شاخـــه اي از وجودم را تقــديم وجود عزيزت ميکردم اگر عشق بودم آهـنگ دوست داشـتن را برايت مينواختـم ولي افـــسوس که نه بارانم نه اشــک نه گل و نه عشـق امـا هر چه هســتم دوستــت دارم

عشـق شايد زود تو را عاشــق و دلـــتنگ كنـــد امــا هرگــز تو را سير نمـــي كنـد. روز ولنـتایــنـت مبـــارک

گرتواين دنـــيا کسي هســـت که با ديدنش رنگ رخسارت عوض ميشه و قلــبت ابـروتو به تاراج مي بره. مهــم اين نيست که اون مال تو باشه، مهـــم اينـــه که باشـــه. نفــس بکـشـــه، زندگي کنــه و از زنـــدگيش لذت ببـره

خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگـــري بگذرانــي … خيانــت ميتوانـــد دروغ دوست داشـــتـن باشــد ! خيانـت تنـــها اين نيست كه دســـتت را در خفا در دسـت ديگـري بگذاري … خيانت ميتوانــد جاري كردن اشــك بر ديدگـــان معصومي باشــد

اگـه تو دنـــيا هيچـــي هيچـــي نداشــتــه باشـــي مطمئن باش سه چيز هميشه مال تو هســـت:خداي مهـربون، فکـراي قشـنــگ وقلـــب کوچيک من

 

متن های عاشقانه

عميق ترين درد زندگــي مردن نيست بلـکه نداشــتــن کسي اســت که الـــفباي دوست داشـــتن را برايت تکـــرار کنـــد و تو از او رســم محبت بياموزي

صدا كن مرا كه صدايت زيبـــاتـــرين نواي عالم است
صدا كن مرا كه صدايت قلـب شكــسـتـه ام را تســـكين ميدهـد
صدا كن مرا تا بدانـم كه هنوز از ياد نبــرده اي مرا
نشســـته ام تا شايد صدايم كني
صدايم كنـي ومحبـــت بي دريقت را نثارم كنيتبریک روز ولنتاین 2020

عشـق من تو باش نه براي اينکه در اين دنــياي بزرگ تنها نبـــاشم.تو باش تا در دنـياي بزرگ تنـهـاييم تنـهـا ترين باشــي..

تو مثل راز بهـــاري و من رنـگ زمســـتـانـم. چگونه دل اســـيرت شد قسم به شب نمــيدانـــم

دلـــم همـچو آسمـــان،پر از ابرهاي بارانـيسـت،
اي کاش دلم امــشـب بگريد، شايد که بغــض عشق در چشــمـــانم بشکــند….

 

متن های عاشقانه

آري دوستـــي دو نيمـــه دارد نيمـــي از آن عشقي اســـت که دل تو را بيقـرار کرده است و نيمي ديگــر آن محبــتي اســت که در دل من مي تپد

فرشتـه ها وجود دارن امــا بعـضـــي وقتــا چون بال ندارن ما بهشون ميگـــيم دوست

شب شده بود، گل آفـتاب گردان داشت دنــبال خورشيد ميگـشــت که يهو يک ستــاره بهش چشـمک زد، امـا گل آفتـابگـردان سرش رو آرام آورد پايیـن، ميدونی چرا؟! آخـــه گلها هيچوقت خيانت نميکنن واسه همينه که گل آفتابـگــردان هميشـــه شبـهـا سرش پایينه

دیدگاه

تاریخ و زمان دقیق روز ولنتاین 2020

تاریخ دقیق روز ولنتاین 2020

زمان دقیق روز ولنتاین 2020

تبریک روز ولنتاین 2020

 تاریخ ولنتاین 2020 در تقویم میلادی ۱۴ ماه فوریه

تقویم شمسی ولنتاین 1398 در تاریخ روز 25 بهمن ماه روز جمعه (1398/11/25)

عکس پروفایل و کارت پستال و تصاویر متحرک, ولنتاین
ثبت دیدگاه
97,290 بازدید

انواع عکس پروفایل ولنتاین را مشاهده میکنید ولنتاین مبارک

 

تبریک روز ولنتاین 2020

 

عکس نوشته ولنتاین

 

نمیگم دوستت دارم ، نمیگم عاشقتم ، میگم دیوونتم که اگه یه روز ناراحتت کردم بگی بیخیال دیوونست . .

شبی از شبها تو به من گفتی که شب باش : من که شب بودم و شب هستم و شب خواهم بود
به امیدیکه تو فانوس شب من باشی

تبریک روز ولنتاین 2020

 

شک کرده‌ام
به صفحه دوم شناسنامه‌ ام شک کرده‌ام….!
این روزها دارم با کسی زندگی می‌کنم انگار ..!!
روزت مبارک عشقم

چقدر سخت است منتظر کسی باشی که هیچ وقت فکر آمدن نیست!

اگر روزی دشمن پیدا کردی بدون در رسیدن به هدفت موفق بودی.اگر روزی تهدیدت کردن بدون در برابرت ناتوانند. اگر روزی خیانت دیدی بدون قیمتت بالاست. اگر روزی ترکت کردند بدون با تو بودن لیاقت میخواد

 

از این فاصله حتی
بوی دوست داشتنت
عشق را به تماشا کشید
آنقدر بی‌ حساب و کتاب دوست دارمت
ترسم از این است
عشق قدغن شود
مگر می‌‌شود دوست داشتنت را پنهان کرد ..؟!
ولنتاین مبارک

آتش دوست اگر در دل ما خانه نداشت ، عمر بی حاصل ما این همه افسانه نداشت .

 

 

عکس نوشته ولنتاین

 

قلب مهربانت مثلثی را می ماند در دریای عشق ، مرا در خود کشیدی برمودای من !!! (ولنتاین مبارک

عکس نوشته ولنتاین

نمیگم دوستت دارم ، نمیگم عاشقتم ، میگم دیوونتم که اگه یه روز ناراحتت کردم بگی بیخیال دیوونست . . .

مطلب حذف شده

برچسب ها اس ام اس ولنتاین تاریخ ولنتاین 2017 عکس ولنتاین پروفایل برای ولنتاین پروفایل ولنتاین تبريك ولنتاين به عشقم تبریک ولنتاین برای همسر روز ولنتاین کی هست عکس پروفایل برای ولنتاین عکس پروفایل ولنتاین متن زیبا برای ولنتاین ولنتاین چندمه ولنتاین کادو

  تاریخ روز ولنتاین –  ولنتاین ۲۰۱۶ و سپندارمذگان (روز عشق ایرانی) – ۲۵ بهمن …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌سایت


چگونه خودم را دوست داشته باشم

بیوگرافی

رنگ مو با دکلره و بدون دکلره

علائم بارداری

علائم بارداری پسر

عکس پروفایل

لباس شب

علایم ایدز در روزهای اول

مدل پالتو

عکس پروفایل اربعین

عکس پروفایل عاشورا

عکس پروفایل روز دختر

عکس پروفایل شاد

عکس امام رضا

عکس شهریور ماهی

دانلود عکس پروفایل

عکس نوشته پروفایل غمگین

عکس پروفایل سالگرد ازدواج

عکس پروفایل تسلیت و مرگ

عکس پروفایل تولدم نزدیکه

عکس پروفایل خاص و دخترونه

جملات ناب و زیبا با عکس

عکس پروفایل خدا

عکس پروفایل پسرانه خاص

عکس پروفایل خردادی

عکس پروفایل استقلال

پروفایل تولدت مبارک عشقم

عکس پروفایل اسم ها

عکس پروفایل پرسپولیسی

عکس خاص و زیبا

پروفایل عاشقانه

تبریک روز ولنتاین 2020
تبریک روز ولنتاین 2020
0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.