تقویت دانلود اندروید با 7 روش کامل

تقویت دانلود گوشی اندروید
تقویت دانلود اندروید

تقویت دانلود گوشی اندروید شاید بتوان گفت یک نیاز هست. با تقویت دانلود می توان در زمان صرفه جویی کرد و سریعتر به نتایج مورد نظر رسید هنگامی که شما زمانی کمی برای ایجاد یک پروژه یا تحقیق دارید با ما در ادامه همراه باشید با اموزش تقویت دانلود اندروید

تقویت دانلود

 

1. راه اندازی مجدد گوشی اندروید

شاید این روش در نگاه اول بی تاثیر جلوه داده شود اما اگر مدت زیادی هست گوشی خود را خاموش روشن نکرده اید حتما این کار را انجام دهید تا تاثیر ان را در تقویت سرعت دانلود بیابید!

 • راه اندازی گوشی اندروید

کافیست برای تقویت سرعت دانلود این کار دکمه پاور در گوشی اندروید را برای چند ثانیه نگه دارید تا گزینه ها ظاهر شود و بر روی راه اندازی مجدد کلیک کنید در صورتیکه که گوشی شما زبان انگلیسی باشد بر روی گزینه restart کلیک نمایید

 • راه اندازی مجدد گوشی ایفون

 1. روی آیفون X، دکمه سمت را فشار داده و نگه دارید و یا افزایش یا کاهش حجم را تا زمانی که Slide to Power Off ظاهر می شود. هنگامی که آیفون خود را خاموش می کنید، دکمه ی سمت را نگه دارید تا دوباره آن را روشن کنید.
 2. راه اندازی مجدد تلفن شما ساده است بر روی آی فون 8 یا بالاتر، به سادگی دکمه سمت (سمت راست گوشی) را نگه دارید تا زمانی که Slide to Power Off بر روی صفحه ظاهر شود.
ریستارت گوشی
راه اندازی مجدد گوشی

بیشتر بخوانید:

چه جوری ایمیل درست کنم
ایمیل چطور بسازم: چه جوری ایمیل بسازیم کامل تصویری

2. تغییر محل

بسیاری از عوامل ارتباط داده های تلفن را تحت تاثیر قرار می دهند. این موارد شامل آب و هوا، تراکم شبکه، و حتی فعالیت خورشیدی است. اما تپه ها در میان این جغرافیا و ساختمان ها هستند. اگر در ناحیه دور دست هستید یا بسیاری از موانع طبیعی در اطراف شما مانند تپه ها، کوه ها و دره ها وجود دارد، آنها می توانند سیگنال شما را تحت تأثیر قرار دهند. همینطور برای ساختمانها هم همینطور است شما می توانید در وسط یک منطقه شهری با جمعیت بسیار پر جمعیت با بارهای کامل باشید، و سپس هنگامی که وارد ساختارهای خاصی می شوید، سیگنال خود را به هیچ چیز نزنید. اگر مشکلی با سرعت دارید که در یک مکان خاص شروع شده است، سعی کنید جای دیگری را جابجا کنید. ممکن است لازم باشد ساختمانی را که در آن قرار دارد را ترک کنید یا چند مایل فاصله داشته باشید. در حالی که این ممکن نیست مناسب باشد، راه خوبی برای رفع مشکل سرعت شما است. به احتمال زیاد، پشتیبانی فنی از شما می خواهد که به هر حال انجام دهید,تصور کنید در یک جا دور افتاده که به دور از سیگنال های اینترنت قرار دارید طبیعتا تقویت سرعت دانلود اندروید شما تعریف چندانی نخواهد داشت.

تقویت دانلود اندروید

3. غیر فعال کردن به روز رسانی اپلیکیشن ها

 

گاهی اوقات برخی از برنامه ها حتی اگر کاربردی باشند به خاطر اپدیت و بروز رسانی حجم اینترنت را کاهش می دهند و سرعت دانلود را کم می کنند,در این صورت نیاز به کمی تحقیق در محیط گوشی خود دارید که متوجه شوید چه برنامه هایی به سمت اینترنت شما حمله ور می شوند تا دسترسی انان را به اینترنت خودتان غیر فعال کنید

در Android،

این را در تنظیمات>

شبکه و اینترنت>

شبکه تلفن همراه>

استفاده از داده ها پیدا کنید.

روی یک برنامه ضربه بزنید، سپس نوار لغزنده اطلاعات پس زمینه را خاموش کنید تا برنامه را از استفاده از داده ها در پسزمینه جلوگیری کنید.این گزینه در بعضیگوش هاممکن هست با اسم برنامه های متصل به شبکه باشد که با برداشتن تیک ان ها دسترسی به داده تلفن را قطع می کنید

4. عدم استفاده از vpn

VPN ها برای  ناشناس بودن و  حفظ حریم خصوصی هستند، اما استفادهاز  آنها همچنین می توانند سرعت دانلود را به دلیل تعداد کانکشن زیاد و قرار گیری سرور در نقطه خیلی دورتر از شما کاهش دهد. بنابراین، اگر گوشی شما به یک VPN متصل است، سعی کنید ان را قطع کنید.  احتمالا، به محض قطع اتصال، متوجه خواهید شد که تقویت سرعت دانلود  محسوس هست. در ضمن استفاده از وی پی ان به دلیل دسترسی ها که به گوشی شما دارد اصلا توصیه نمی شود زیرا باعث لو رفتن برخی از اطلاعات شما می شود.

 

5. بررسی در دسترس بودن شبکه

در برخی مواقع دکلها یا ماهواره های ارسال کننده سیگنالهای اینترنت ممکن هست بدلیل قطع برق اظطراری یا راه اندازی مجدد همچنین تعمیرات دچار اختلالاتی شوند, از این رو کافیست به یک وای فای وصل شوید و با جستجو در اینترنت از این موضوع با خبر شوید که ایا این اتفاق توسط اپراتور شما رخ داده هست یا خیر.

 

6. حالت پرواز

اگر قبلا سرعت اینترنت شما خوب بوده و الان دچار مشکل شده هست می توانید با تغییردادن وضعیت گوشی به حالت پرواز سطح بهتری از کیفیت سرعت دانلود را تجربه کنید. حالت پرواز تمامی موارد رادیویی مانند Wi-Fi، بلوتوث و داده های تلفن همراه و سایر عملکردهای بی سیم دستگاه را غیرفعال می کند و با فعال کردن مجدد ان نیز سیگنال ها بهتری دریافت می شوند

حالت پرواز اندروید
حالت پرواز

7. خارج کردن سیم کارت

 

در انتها می توانید سیم کارت خود را بکشید و دوباره وارد کنید.

این عملکرد در دستگاه به دستگاه متفاوت هست معمولاسیمکارت در یک سینی کوچک وجود دارد که با داشتن یک شی نوک تیز میتواند ان را خارج کنید و دوباره وارد کنید.هنگام خارج کردن سیمکارت سعی کنید بنشینید البته در یک جای صاف و با احتیاط این کار را انجام دهید چون ممکن هست سیم کارت شما بدلیل کوچک بودن بیوفتد و مفقود گردد!

اگربا تمام این مراحل مشکل شما حل نشد حتما با پشتیبان خود تماس بگیرید در اینجا ما راه های تماس با  اپراتور تلفن همراه قرار می دهیم:

 1. ایرانسل

 • تماس با شماره 700
 • مراجعه به سایت ایرانسل irancell.ir (درصورت داشتن یک دستگاه متصل به اینترنت)
ایرانسل
پشتیبانی ایرانسل

2. همراه اول

 • تماس از طریق خط همراه اول ۹۹۹۰
 • پشتیبانی انلاین https://my.mci.ir/user/login.xhtml  (درصورت داشتن یک دستگاه متصل به اینترنت)
پشتیبانی همراه اول
همراه اول

 

3. رایتل

 • تماس با خطوط رایتل 200
 • پشتیبانی انلاین https://www.rightel.ir/contact (درصورت داشتن یک دستگاه متصل به اینترنت)
پشتیبانی رایتل
رایتل

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.